Weekend na Szlaku Piastowskim

„Piastowska ziemia, piastowskie niebo” to temat przewodni V edycji Weekendu na Szlaku Piastowskim. Zachęcamy do udziału w corocznym święcie Szlaku Piastowskiego.


Jak wyglądało życie ludzi z czasów Piastów? Praktyczni, zaradni, i twardo stąpający po ziemi, a z drugiej strony zapatrzeni w niebo… To kolejna edycja święta Szlaku Piastowskiego. Tym razem organizowana w nieco innej formie. Doświadczenie epidemii sprawiło, że najważniejsze jest bezpieczeństwo. Dlatego oprócz głównego terminu Weekendu na Szlaku Piastowskim, tj. 18-20 czerwca, święto szlaku będzie można celebrować w trakcie wydarzeń towarzyszących przez kolejne 30 dni. W tym roku do piastowskiego świętowania włącza się również Brześć Kujawski. W weekend 18-20 czerwca będzie można zwiedzać wystawę „Wahadło Czasu” w obniżonej cenie. Bilety w cenie 10 zł/osobę kupicie w kasie BCKiH „Wahadło”. 24 czerwca Brzeskie Centrum Kultury i Historii „Wahadło” zorganizuje „Noc Świętojańską”. Spływ kajakowy, warsztaty wyplatania wianków, widowisko plenerowe, skoki przez ognisko i tradycyjne puszczenie wianków to propozycja Wahadła na najkrótszą noc w roku. Impreza odbędzie się nad Zgłowiączką, obok targowiska miejskiego. Początek o godzinie 19.

Wszystkie wydarzenia organizowane w ramach Weekendu na Szlaku Piastowskim znajdują się na stronie www.szlakpiastowski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *