Koło wokalne GAMA

Zajęcia wokalne skierowane są dla dzieci i młodzieży. Od października 2020 r  zajęcia prowadzić będzie pani Małgorzata Olejnik-studentka ostatniego roku studiów magisterskich na specjalności animacja w kulturze oraz prowadzenie zespołów wokalnych, trener wokalny.   

Podczas zajęć wokalnych zwracamy uwagę na:

Dykcja

Jak mówić i śpiewać poprawnie, jak radzić sobie z „trudnościami” języka polskiego w tekstach piosenek. Ćwiczenia artykulacyjne i dykcyjne.

Emisja głosu

Nauka prawidłowego oddychania, wyrównanie rejestrów, swoboda artykulacji i prawidłowa dykcja, czyli wszystko to, co sprawia że  głos  brzmi tak jak powinien, wywołuje pozytywne emocje u słuchających. Zajęcia mają pokazać w jaki sposób śpiewać i mówić poprawnie, aby nie męczyć siebie i innych. Minimalny wysiłek a zachwycający efekt.

Interpretacja

Jeżeli chcesz aby cała publiczność wsłuchana była w Twój śpiew, śpiewaj tak, aby rozumiano słowa piosenki, a także wierzono w emocje, które przekazujesz. Interpretacja to pewne gesty, postawa, zachowania, za pomocą których przekazujemy swoje uczucia. Nic tak nie pomaga w tym względzie, jak rozumienie tekstu. Ktoś kto nie rozumie co śpiewa, jest „nieszczery”- słuchając go, zawsze będziemy odnosić wrażenie, że jest to „niedoskonale.”

Dobór repertuaru

Piosenka powinna „pasować” do człowieka  jak rękawiczka do ręki. Jak więc wybrać odpowiednią piosenkę? Na co zwrócić uwagę? Co zrobić, by nie była „za dorosła”? Na te i inne pytania, postaramy się odpowiedzieć na zajęciach.

Zajęcia

Dla Kogo?dzieci w wieku od 6 do 19 lat
Termin zajęćBCKiH Wahadło;
Zajęcia odbywają się z podziałem na grupy:
dzieci w wieku 6 – 9 lat:  środy w godz. 16.00 – 16.45
dzieci w wieku 10 – 14 lat:  środy w godz. 17.00 – 17.45
młodzież w wieku 14 do 19 lat: środy w godz. 18.00 – 18.45
Informacjetel. (54)4169929
e-mail: gama@wahadlo.brzesckujawski.pl
Koszt60 zł

Dokumenty

Regulamin i karta uczestnika zajęć