Koło wokalne “GAMA”

Koło wokalne “GAMA”

Zajęcia wokalne skierowane dla dzieci i młodzieży, których pasją jest śpiew i chęć rozwoju swoich umiejętności wokalnych.
Podczas zajęć wokalnych zwracamy uwagę na:

Dykcja – Jak mówić i śpiewać poprawnie, jak radzić sobie z „trudnościami” języka polskiego w tekstach piosenek. Ćwiczenia artykulacyjne i dykcyjne.

Emisja głosu – Nauka prawidłowego oddychania, wyrównanie rejestrów, swoboda artykulacji i prawidłowa dykcja, czyli wszystko to, co sprawia że  głos  brzmi tak jak powinien, wywołuje pozytywne emocje u słuchających. Zajęcia mają pokazać w jaki sposób śpiewać i mówić poprawnie, aby nie męczyć siebie i innych. Minimalny wysiłek a zachwycający efekt.

Interpretacja – Jeżeli chcesz aby cała publiczność wsłuchana była w Twój śpiew, śpiewaj tak, aby rozumiano słowa piosenki, a także wierzono w emocje, które przekazujesz. Interpretacja to pewne gesty, postawa, zachowania, za pomocą których przekazujemy swoje uczucia. Nic tak nie pomaga w tym względzie, jak rozumienie tekstu. Ktoś kto nie rozumie co śpiewa, jest „nieszczery”- słuchając go, zawsze będziemy odnosić wrażenie, że jest to „niedoskonale.”

Dobór repertuaru – Piosenka powinna „pasować” do człowieka  jak rękawiczka do ręki. Jak więc wybrać odpowiednią piosenkę? Na co zwrócić uwagę? Co zrobić, by nie była „za dorosła”? Na te i inne pytania, postaramy się odpowiedzieć na zajęciach.

Opiekun

Małgorzata Olejnik-Żurańska trener wokalny

Małgorzata Olejnik-Żurańska – trener wokalny

Absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy o specjalności animacja w kulturze oraz prowadzenie zespołów wokalnych, trener wokalny.

Zajęcia

Dla Kogo?dzieci w wieku od 6 do 19 lat
Termin zajęćZajęcia odbywają się z podziałem na grupy:
GRUPA 1 (dzieci w wieku 6-8 lat), środa 16:30-17:15,
GRUPA 2 (dzieci wieku 9-11 lat), środa 15:45-16:30,
GRUPA 3 (młodzież w wieku 12-15 lat), środa 17:30-18:15,
GRUPA 4 (młodzież w wieku 16-19 lat), środa 18:15-19:00.
Informacjetel. 54 416 99 29
e-mail: gama@wahadlo.brzesckujawski.pl
Koszt60 zł

Zapisy na zajęcia prowadzone są: GRUPA 1, GRUPA 2, GRUPA 3, GRUPA 4