Kultura Nas Ocali Festiwal

AKTUALNOŚCI


  • Festiwal „Kultura Nas Ocali” – dzień 2
    Drugi dzień Kultura Nas Ocali Festiwal to m.in. pokazy filmów dokumentalnych, spotkanie z Wojciechem Friedmannem i koncert zespołu Retrospective. Zobacz relację z drugiego dnia festiwalu.
  • Festiwal “Kultura Nas Ocali” – dzień 1
    Kultura Nas Ocali Festiwal rozpoczęty! Pierwszy dzień to aż 7 filmów krótkometrażowych, spotkanie z pisarzem Jakubem Żulczykiem i otwarcie wystawy Pionierstwo. Zobacz relację z dnia pierwszego!
  • Kultura Nas Ocali – PROGRAM
    Już 7 października w Brześciu Kujawskim miłośnicy kina, sztuki współczesnej, literatury i muzyki spotkają się na wyjątkowym wydarzeniu – Kultura Nas Ocali Festiwal 2021. Poznaj program festiwalu.


O “Kultura Nas Ocali Festiwal”

Kultura Nas Ocali Festiwal 2021 łączy film, muzykę, literaturę i sztuki wizualne wokół najciekawszych twórców młodego i średniego pokolenia. W programie filmowym koncentrujemy się na krótkich metrażach, które od kilku lat zyskują uznanie i przywożą nagrody z całego świata. Przygotowaliśmy 4 bloki filmowe podczas, których publiczność zobaczy aż 12 filmów i będzie miała możliwość spotkania się z ich twórcami.

Program literacki został oparty o propozycje rozmowy wokół młodej literatury i twórców: Wojtka Friedmanna i Jakuba Żulczyka. To spotkania wokół tematów aktualnych społecznie. To możliwość rozmowy wokół ulubionych książek i tego co sprawia, że jakaś książka odnosi współcześnie “czytelniczy sukces”.

Artyści sztuk wizualnych zaproszeni przez wieloletnią i doświadczoną kuratorkę sztuki, Martę Czyż (kuratorkę 9. Triennale Młodych w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Festiwalu Sztuk Efemerycznych w Sokołowsku, wystawy w Muzeum Narodowym w Szczecinie, czy wielu wystaw w warszawskich instytucjach),  na festiwal “Kultura nas Ocali” także zostaną zaangażowani w pracę dla konkretnego miejsca – Brześcia Kujawskiego i jego mieszkańców, bo to tam będą szukać inspiracji dla planowanej w ramach festiwalu wystawy. 

Kultura Nas Ocali Festiwal 2021 to również wyjątkowe doznania muzyczne. Na scenie Brzeskiego Centrum Kultury i Historii “Wahadło” w piątkowy wieczór zagości zespół Retrospective.


GOŚĆ SPECJALNY

Wojciech Smarzowski

Wojciech Smarzowski

Gościem specjalnym Kultura Nas Ocali Festiwal będzie Wojciech Smarzowski – najwybitniejszy polski reżyser. Spotkanie z Wojciechem Smarzowskim odbędzie się 12 października.


PROGRAM “Kultura Nas Ocali Festiwal”

Zapoznaj się z programem Kultura Nas Ocali Festiwal 2021


FILMY FESTIWALOWE

Przygotowaliśmy dla Was 4 pokazy filmowe, w trakcie których zaprezentujemy aż 12 krótkometrażowych filmów. Wstęp na pokazy jest biletowany. Bilety do nabycia w kasie BCKiH Wahadło lub na biletyna.pl

STOLEN FISH
REŻ. GOSIA JUSZCZAK

CHODŻMY W NOC
REŻ. KAMILA TARABURA

WE HAVE ONE HEART
REŻ. KATARZYNA WARZECHA


SPOTKANIA I KONCERTY

Nasz festiwal to nie tylko filmy, to także spotkania autorskie z pisarzami i koncerty. Wstęp na spotkania autorskie i koncert jest bezpłatny. Bezpłatne wejściówki są do odebrania w kasie BCKiH Wahadło.

Spotkanie z Jakubem Żulczykiem - Kultura Nas Ocali Festiwal

Spotkanie z JAKUBEM ŻULCZYKIEM
7.X.2021 | G. 17:00 |
BCKiH Wahadło

Spotkanie z Wojtkiem Friedmannem - Kultura Nas Ocali Festiwal

Spotkanie z WOJTKIEM FRIEDMANNEM
8.X.2021 | G. 12:30 |
BCKiH Wahadło

Koncert zespołu Retrospective - Kultura Nas Ocali Festiwal

Koncert zespołu RETROSPECTIVE
8.X.2021 | G. 19:00 |
BCKiH Wahadło


BILETY

W ramach Kultura Nas Ocali Festiwal 2021 publiczność będzie mogła obejrzeć nagradzane na światowych festiwalach filmy krótkometrażowe. Wstęp na wszystkie pokazy jest biletowany. Bilety w cenie 10 zł/pokaz dostępne są w kasie BCKiH Wahadło oraz na BILETYNA.PL. Wstęp na koncert zespołu Retrospective oraz wstęp na spotkania autorskie z Jakubem Żulczykiem i Wojtkiem Friedmannem jest darmowy – obowiązują darmowe wejściówki do odebrania w kasie BCKiH Wahadło.

POKAZ I: FILMY DOKUMENTALNE
7 X 2021, godz. 9:00
SKOWYT, reż. Bartosz Brzeziński
7-MY SIERPNIA, reż. Michał Bolland
NOAMIA, reż. Antonio Galdamez

>>KUP BILET<<

POKAZ II: FILMY FABULARNE
7 X 2021, godz. 19:00
CHODŹMY W NOC, reż. Kamila Tarabura
CZY POTWORY JEDZĄ KIWI,
reż. Paweł Podolski
STANCJA,
reż. Adrian Apanel
MARIA NIE ŻYJE,
reż. Martyna Majewska

>>KUP BILET<<

POKAZ III: FILMY DOKUMENTALNE
8 X 2021, godz. 9:00
STOLEN FISH, reż. Gosia Juszczak
WE HAVE ONE HEART,
reż. Katarzyna Warzecha
TROCHĘ RAJU,
reż. Andrzej Cichocki

>>KUP BILET<<

POKAZ IV: FILMY KRÓTKOMETRAŻOWE
11 X 2021, godz. 9:00
OBCY, reż. Piotr Domalewski
OSTATNIE POKOLENIE / THE LAST GENERATION,

reż. Mikołaj Borowy

>>KUP BILET<<


Oferta dla szkółORGANIZACJA FESTIWALU

Brzeskie Centrum Kultury i Historii Wahadło
Biblioteka Publiczna w Brześciu Kujawskim
Gmina Brześć Kujawski
e prosument
Restauracja Wajha