Wystawy czasowe

Wystawy czasowe

Przygotowanie wystawy prac to ważny moment w życiu każdego artysty. Bez względu na to, czy organizuje ją pracownik instytucji artystycznych czy sam artysta, efekt musi być spektakularny. Na udany wernisaż, a także samą wystawę, składa się wiele czynników. Nie ma jednak wątpliwości, że poza jej głównymi bohaterami – dziełami sztuki, ogromną rolę odgrywa m.in. lokalizacja wydarzenia.

Foyer Brzeskiego Centrum Kultury i historii Wahadło w Brześciu Kujawskim to idealna przestrzeń wystawiennicza zarówno dla malarstwa, rzeźby czy innych form artystycznego wyrazu.

Przez cały rok w BCKiH organizowane są wystawy czasowe , które zmieniają się średnio co 2 miesiące.

Osoby które chciałyby zorganizować wystawę w naszej placówce prosimy o kontakt pod nr telefonu 54 416 99 29 – Izabela Mikołajczewska.

Kasia Kręcicka jest niezależną, polską malarką abstrakcyjną. Jej prace powstają głównie w technice malarstwa akrylowego, które z powodzeniem łączy z innymi, jak rysunek czy kolaż. Styl artystki ewoluował przez lata od kolażu, technik mieszanych, aż do obecnej formy – czystej abstrakcji. Prace artystki znajdują się w licznych prywatnych kolekcjach w Europie i Stanach Zjednoczonych, w Polsce pracuje głównie z architektami wnętrz.

Grzegorz Pawłowski przygodę z rzeźbiarstwem zaczynał w sposób na poły bierny. Zainspirowany dziełami różnych rzeźbiarzy, brałem z nich przykład, kopiując. To dało podwaliny pod jego warsztat i wyrobienie własnego stylu. Jego pasja do rzeźbiarstwa wynika z podziwu dla ludzi i ich pracy. Myśli tutaj o rzeźbiarzach-rzemieślnikach, wykonujących meble, skrzynie czy klatki schodowe.