Wystawy czasowe
Przygotowanie wystawy prac to ważny moment w życiu każdego artysty. Bez względu na to, czy organizuje ją pracownik instytucji artystycznych czy sam artysta, efekt musi być spektakularny. Na udany wernisaż, a także samą wystawę, składa się wiele czynników. Nie ma jednak wątpliwości, że poza jej głównymi bohaterami – dziełami sztuki, ogromną rolę odgrywa m.in. lokalizacja wydarzenia.
Foyer Brzeskiego Centrum Kultury i historii Wahadło w Brześciu Kujawskim to idealna przestrzeń wystawiennicza zarówno dla malarstwa, rzeźby czy innych form artystycznego wyrazu.
Przez cały rok w BCKiH organizowane są wystawy czasowe , które zmieniają się średnio co 2 miesiące.
Osoby które chciałyby zorganizować wystawę w naszej placówce prosimy o kontakt pod nr telefonu 54 416 99 29 – Izabela Mikołajczewska.
Katarzyna Hojan artystka intuicyjna, tworząca sztukę, którą wykorzystuje podczas pracy terapeutycznej. prace przedstawiane na wystawie to obrazy malowane akrylami i fotografie uwieczniające proces tworzenia. Poza malowaniem tworzy autorskie medytacje, wspiera rozwój osobisty.
Piękna, optymistyczna wystawa przedstawiająca kwiaty. Pełna koloru i bijąca optymizmem. Ewa Alabrudzińska, urodzona w Brześciu Kujawskim – amatorsko maluje od wielu lat. jej największą inspiracją jest natura. Zawodowo prowadzi prywatne przedszkole i to bardzo często tam , w wolnych chwilach relaksuje się malując.
Kasia Kręcicka jest niezależną malarką abstrakcyjną. Jej prace powstają głównie w technice malarstwa akrylowego, które łączy z rysunkiem czy kolażem. Styl artystki ewoluował przez lata od kolażu, technik mieszanych aż do obecnej formy – czystej abstrakcji. Wyraźnie widoczną inspiracją dla artystki jest natura a dokładnie jej subiektywne odczuwanie. Kasia Kręcicka jest absolwentką Poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego.
Grzegorz Pawłowski- rzeźbiarz – amator. Rzemiosła uczył się podglądając i kopiując innych artystów. Stworzył swój własny styl. Tematami prac są drzewa, postaci historyczne i mityczne.Autor mówi, że jego pasja wynika z podziwu dla ludzi i ich pracy, dla rzemieślników i rzeźbiarzy.
Na wystawę wybraliśmy wizerunki Frasobliwego -siedzącego, zadumanego człowieka, podtrzymującego głowę wspartą na kolanie- zarówno autorów akademickich jak i nieprofesjonalnych. Publiczność miała okazję podziwiać tytułowego bohatera uwiecznionego za pomocą różnych form wyrazu – rzeźby, ceramiki, malarstwa olejnego, akwareli, rycin, grafiki, drzeworytu, linorytu, wycinanki, batik.
Do zaprezentowania swoich prac zaprosiliśmy siedem kobiet. Każda z pań tworzy w innej technice. Spotkały się tu kobiety amatorki i takie, dla których praca artystyczna jest źródłem utrzymania. Zaprezentowaliśmy malarstwo olejne, akrylowe, grafiki, makramę i fotografię. Wernisaż odbył się w marcu – miesiącu, w którym obchodzimy Dzień Kobiet. Miesiąc ten nieprzypzdkowo wybraliśmy na tą wystawę. Chcieliśmy pokazać, że każda z pań jest inna, każda interesująca i niezwykła.
Stanisław Koguciuk, nazywany “Nikiforem z Pławanic”, rocznik 1933. Uznawany jest jako ostatni artysta prymitywny. Z zawodu zdun. Malarstwem zajmował się od najmłodszych lat. Stworzył własny, rozpoznawalny styl. Zasłynął humorami – obrazami, w których ośmiesza i piętnuje ludzkie wady, komentuje obyczajowość i sytuację społeczno – polityczną. Wielokrotnie nagradzany, jego prace są w posiadaniu kolekcjonerów na całym świecie