Wycieczki szkolne

Brzeskie Centrum Kultury i Historii Wahadło zaprasza grupy zorganizowane, wycieczki szkolne do odwiedzenia wystawy multimedialnej “Wahadło Czasu”. Zwiedzanie warto połączyć z uczestnictwem w warsztatach o różnorodnej tematyce, przygotowanych z myślą o odbiorcach w różnym wieku. Polecamy również regionalną kuchnię w nowoczesnej odsłonie, czyli dania naszej Restauracji “Wajcha”, która oprócz stałego menu przygotowała ofertę dla grup zorganizowanych. Ponadto, wychodząc na przeciw potrzebom oferujemy usługę transportu, organizowaną według indywidualnych ustaleń.


„Wahadło Czasu” opowiada o historii i tradycji Brześcia Kujawskiego od neolitu po czasy współczesne. Prezentuje ją na tle historii regionu i Polski. Zainspirowani dziedzictwem regionu, stworzyliśmy wystawę podzieloną na dwie części. Neolit – opowiada o działalności ludzi żyjących w tym okresie na naszych terenach, a także o jednych z największych wykopalisk archeologicznych w Europie, które miały miejsce w okolicy Brześcia Kujawskiego. Druga część – to opowieść o czasach średniowiecza i czasach króla Łokietka, przemyśle, wielokulturowości regionu, czasach wojny i okupacji, a także o kulturze etnograficznej regionu. Multimedialna wystawa pozwala na przenoszenie się w czasie, samodzielne odkopywanie zabytków archeologicznych, podglądanie dawnych światów i nasłuchiwanie ich odgłosów. Dla odwiedzających przygotowane są dwie ścieżki zwiedzania – dla dorosłych i dla dzieci już od 4 roku życia. Interaktywne ścieżki zwiedzania inspirują do lekcji muzealnych i warsztatów. Czas zwiedzania wystawy, zorganizowanej na blisko 500 m2, to około 2 godziny.

Wystawa czynna jest dla grup zorganizowanych od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 15.00 (ostatnie wejście o godzinie 13.00).
Cena biletu grupowego (od 10 osób + opiekun wejście bezpłatne) wynosi 10 zł za osobę.
Warsztaty odbywają się od poniedziałku do piątku o godz. 9.00, 11.00 i 13.00.
Rezerwacji można dokonywać telefonicznie 728 511 301 lub mailowo marketing@wahadlo.brzesckujawski.pl


Wycieczkę można rozszerzyć o wizytę w mini zoo przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Starym Brześciu.