Organizacja warsztatów

Warsztaty- Dla odwiedzających BCKiH WAHADŁO przygotowaliśmy serię warsztatów o różnorodnej tematyce. Zajęcia przeznaczone są dla rodzin a także grup zorganizowanych na różnym poziomie wiekowym. Można połączyć je ze zwiedzaniem wystawy WAHADŁO CZASU. Podzielone są na cztery bloki tematyczne. Bloki 1 i 2 dla grup zorganizowanych odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 13:00 po wcześniejszej rezerwacji. Blok 3 NIEDZIELNE WARSZTATY RODZINNE odbywają się według harmonogramu umieszczonego poniżej. Zajęcia w ramach bloku 4 odbywają się przez miesiąc w okresie poprzedzającym święta.


Blok I. TWÓRCZE PRZEOBRAŻANIE ŚWIATA – to warsztaty artystyczne rozwijające twórcze pasje uczestników np. plastyka, ceramikiWarsztaty CERAMIKA ZE SZKŁEM

Uczestnicy podczas zajęć lepią serduszka, koty, sowy lub kury i wypełniają je kolorowymi szkiełkami. Po 8miu dniach, po wypaleniu w piecu ceramicznym prace są gotowe do odbioru.

Cena 30 zł

Warsztaty CERAMIKA SZKLIWIONA

Uczestnicy podczas zajęć lepią z gliny kubek, miseczkę, bądź figurkę (do wcześniejszego uzgodnienia), a następnie pokrywają kolorowym szkliwem. Po 10 dniach, po wypaleniu w piecu ceramicznym, prace są gotowe do odbioru.

Cena: 40 zł


Warsztaty pn. „Robimy Zabawki”

Wracamy do początków zabawkarstwa. My opowiadamy o tym z czego i jak dawniej robiono zabawki, a dzieci tworzą własne. Malują konie na kółkach, auta, koty, motyle, kwiaty. W ramach warsztatu dzieci dostają elementy jednej z wybranych w czasie zamówienia figurek. Składają, kleją i malują zabawkę.

Cena 30 zł


Warsztaty pn. „Kwadratowy świat”

Drewno to przyjemny, ekologiczny materiał, a udostępnione w wielu różnych kształtach pozwala na kreatywność. Uczestnicy warsztatów dostają znane od zawsze drewniane klocki oraz kołeczki i składają swoje postacie i zwierzaki, na koniec zostaje już tylko zabawa kolorami. Każde z dzieci robi dwie figurki.

Cena 30 zł


Warsztaty pn. “Serca z wikliny”

Dzień Babci i Dziadka? Dzień Mamy lub Taty? Zapraszamy do naszej pracowni, gdzie z naturalnego materiału robimy wiklinowe serduszka. Serca wykonane z pasją i zaangażowaniem to sympatyczny upominek dla bliskich. Każde z dzieci wykonuje jedno serce.

Cena 30 zł


Warsztaty pn. “Wesołe sianko”

Sianko, kolorowa tasiemka, ziarna kukurydzy lub fasola – tylko tyle wystarczy by każdy stworzył wesołe zwierzątko. Dobra zabawa, masa śmiechu i zadowolona mina z własnego talentu – GWARANTOWANE!

Cena 20 zł


Warsztaty pn. “Bajkowe postaci”

 warsztaty plastyczne, w trakcie których dzieci wykonują drewniane prace plastyczną z motywem z ulubionej bajki.

Cena 30 zł


Warsztaty pn. “Button maker” (przypinka, magnes, lusterko)

Uczestnicy warsztatów projektują własną przypinkę magnes, bądź lusterko (do wcześniejszego wyboru). Poznają obsługę maszyny przeznaczonej do ich produkcji i wykonują zaprojektowany gadżet.

Cena 25 zł


Warsztaty pn. “Filcowanie

Oferta skierowana głównie do osób dorosłych, seniorów. Z kolorowej wełny czesankowej i z użyciem ciepłej wody i mydła tworzymy torebki, etui na okulary lub broszki z motywem kwiatowym

Cena 30 zł


Warsztaty pn. “Decupage” (deska do krojenia)

Decupage to metoda ozdabiania przedmiotów kolorowymi serwetkami. Tak ozdobione i polakierowane przedmioty stają się niepowtarzalną dekoracją, która idealnie nadaje się na prezent. Uczestnicy warsztatów własnoręcznie ozdobią deskę do krojenia.

Cena 30 zł


WARSZATATY “TORBY BAWEŁNIANE-SITODRUK”

Zajęcia, podczas których uczestnicy poznają zasady działania maszyny do sitodruku. Z wykorzystaniem metody sitodruku, farb do tkanin oraz szablonów uczestnicy zajęć stworzą własną, niepowtarzalną torbę.

Cena 20 zł

WARSZATATY “TORBY BAWEŁNIANE-SITODRUK”

Zajęcia, podczas których uczestnicy poznają zasady działania maszyny do sitodruku. Z wykorzystaniem metody sitodruku, farb do tkanin oraz szablonów uczestnicy zajęć stworzą własną, niepowtarzalną torbę.

Cena 20 zł

WARSZATATY “MOZAIKA”

Każdy z uczestników warsztatów otrzyma tackę z wylanym na niej gipsem, na której układać będzie kolorowe kamyczki, tworząc efektowną, barwną mozaikę. Ten niepowtarzalny wzór może stać się oryginalnym elementem wystroju wnętrza. Jest to również doskonały pomysł na prezent dla bliskiej osoby.

Cena 20 zł

WARSZATATY “LINORYT”

Zajęcia, podczas których uczestnicy poznają technikę graficzną zwaną linorytem. Za pomocą dłuta wyżłobią w płytce linoleum wymyślony przez siebie wzór, który następnie pokryją farbą i odbiją na papierze lub materiale. W ten sposób stworzą swoją ciekawą i niepowtarzalną grafikę, którą mogą później powielać.

Cena 30 zł

WARSZATATY “MOTANKI”

Motanki to lalki wywodzące się z kultury słowiańskiej. Głównie wykonywane przez kobiety i dziewczynki. Robione z intencją, dobrą energią, służyły nie tylko jako zabawki, ale również jako osobisty talizman. Przy użyciu skrawków kolorowych tkanin, sznurków, nici, koronek, tasiemek, ziaren i słomy, uczestnicy wykonują niepowtarzalną zabawkę. Podczas warsztatów przybliżamy historię i tradycję tworzenia “szmacianek”.

Cena 20 zł


Blok II. KOLEJ NA EKO – WARSZTATY ZWIĄZANE Z TEMATYKĄ PRZYRODNICZĄ I EDUKACJĄ EKOLOGICZNĄ 


Warsztaty pn. “Jak zbudowane jest drzewo

podczas zajęć uczestnicy oglądają krótki film edukacyjny wprowadzający w tematykę lasu. Następnie prowadzimy krótką lekcję  – pogadankę o roli i funkcjach drzewa w życiu człowieka. W ramach warsztatu  dzieci wykonują pracę plastyczną przedstawiająca drzewo. Zajęcia kończą się przejściem po ścieżce sensorycznej oraz  kilku minutowej relaksacji.

Cena: 15 zł


Blok III. NIEDZIELNE WARSZTATY RODZINNE

Warsztaty manualne skierowane do rodziców z dziećmi.

W tym roku zajęcia zaplanowano na dni:

  • 26.03.2023 – robimy biżuterię – 35 zł
  • 31.03.2023 – kraszanki i zdobienie mazurka wielkanocnego – 50 zł
  • 21.05.2023 – makrama – łapacz snów – 40 zł
  • 18.06.2023 – ogród w szkle – 50 zł

Zapisy najpóźniej na 3 dni PRZED


Blok IV. Warsztaty tematyczne

  • święta Bożego Narodzenia
  • święta wielkanocne

BLOK V. WARSZTATY DLA DOROSŁYCH. NOWOŚĆ!!

Warsztaty przeznaczone są jedynie dla osób dorosłych. Proponujemy spotkania w kobiecym, męskim lub mieszanym gronie. Do wyboru mamy dwa scenariusze:

WARSZTAT Z FUSINGU

Fusing szkła jest techniką polegającą na wycinaniu kawałków szkła, które następnie układamy warstwowo i stapiamy w piecu ceramicznym. Jest to metoda wręcz idealna do tworzenia unikalnej biżuterii, czy personalizowanych breloków. I to właśnie będziemy tworzyć na warsztatach, na które Was zapraszamy.

Cena 80 zł /os

  • WARSZTAT Z MAKRAMY 100zł/os Makrama to znana już w czasach starożytnych metoda ręcznego wiązania sznurków. Na naszym makramowym spotkaniu tworzyć będziemy makramę ścienną według określonego wzoru. Istnieje możliwość wcześniejszego wybrania koloru.

Zapraszamy na spotkania w kameralnym gronie (max. 5 osób), w przyjemnej atmosferze, wzbogaconej przepyszną, aromatyczną, ziołową herbatką.