Organizacja warsztatów

Warsztaty- Dla odwiedzających BCKiH WAHADŁO przygotowaliśmy serię warsztatów o różnorodnej tematyce. Zajęcia przeznaczone są dla rodzin a także grup zorganizowanych na różnym poziomie wiekowym. Można połączyć je ze zwiedzaniem wystawy WAHADŁO CZASU. Podzielone są na pięć bloków tematycznych. Bloki I – IV odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 13:00 po wcześniejszej rezerwacji. Blok V. NIEDZIELNE WARSZTATY RODZINNE według harmonogramu umieszczonego poniżej.


Blok I. TWÓRCZE PRZEOBRAŻANIE ŚWIATA – to warsztaty artystyczne rozwijające twórcze pasje uczestników np. plastyka, ceramikiWarsztaty ceramiczne – NOWOŚĆ!

Uczestnicy podczas zajęć lepią serduszka, koty, sowy lub kury i wypełniają je kolorowymi szkiełkami. Po 8miu dniach, po wypaleniu w piecu ceramicznym prace są gotowe do odbioru.

Cena 35 zł


Warsztaty pn. „Robimy Zabawki”

Wracamy do początków zabawkarstwa. My opowiadamy o tym z czego i jak dawniej robiono zabawki, a dzieci tworzą własne. Malują konie na kółkach, auta, koty, motyle, kwiaty. W ramach warsztatu dzieci dostają elementy jednej z wybranych w czasie zamówienia figurek. Składają, kleją i malują zabawkę.

Cena 30 zł


Warsztaty pn. „Kwadratowy świat”

Drewno to przyjemny, ekologiczny materiał, a udostępnione w wielu różnych kształtach pozwala na kreatywność. Uczestnicy warsztatów dostają znane od zawsze drewniane klocki oraz kołeczki i składają swoje postacie i zwierzaki, na koniec zostaje już tylko zabawa kolorami. Każde z dzieci robi dwie figurki.

Cena 30 zł


Warsztaty pn. „Serca z wikliny”

Dzień Babci i Dziadka? Dzień Mamy lub Taty? Zapraszamy do naszej pracowni, gdzie z naturalnego materiału robimy wiklinowe serduszka. Serca wykonane z pasją i zaangażowaniem to sympatyczny upominek dla bliskich. Każde z dzieci wykonuje jedno serce.

Cena 30 zł


Warsztaty pn. „Wesołe sianko”

Sianko, kolorowa tasiemka, ziarna kukurydzy lub fasola – tylko tyle wystarczy by każdy stworzył wesołe zwierzątko. Dobra zabawa, masa śmiechu i zadowolona mina z własnego talentu – GWARANTOWANE!

Cena 20 zł


Warsztaty pn. „Migające ptaszki”

warsztaty dla dzieci młodszych (4-7 lat), w trakcie zajęć będą tworzone kolorowe ptaki z wykorzystaniem płyt CD i wielobarwnych papierów, ptaszek będzie ozdobą lub podarunkiem dla bliskiej osoby.

Cena 25 zł


Warsztaty pn. „Bajkowe postaci”

 warsztaty plastyczne, w trakcie których dzieci wykonują drewniane prace plastyczną z motywem z ulubionej bajki.

Cena 30 zł


Warsztaty pn. „Button maker

uczestnicy warsztatów w ich trakcie tworzą własny projekt przypinki lub magnesu, poznają obsługę maszyny do ich produkcji i wykonują zaprojektowany gadżet

Cena 25 zł


Warsztaty pn. „Filcowanie

Oferta skierowana głównie do osób dorosłych, seniorów. Z kolorowej wełny czesankowej i z użyciem ciepłej wody i mydła tworzymy torebki, etui na okulary lub broszki z motywem kwiatowym

Cena 30 zł


Warsztaty pn. „Decupage

metoda ozdabiania np. butelek kolorowymi serwetkami, które polakierowane będą piękną i niepowtarzalną dekoracją, która idealnie nadaje się na prezent

Cena 30 zł


Warsztaty pn. „Torby lub t-shirty bawełniane

zajęcia, podczas których uczestnicy używając farb do tkanin i szablonów stworzą własną niepowtarzalną, spersonalizowaną torbę lub t-shirt

Cena 40 zł


Blok II. KOLEJ NA EKO – WARSZTATY ZWIĄZANE Z TEMATYKĄ PRZYRODNICZĄ I EDUKACJĄ EKOLOGICZNĄ 

Warsztaty pn. „Refleksja o wodzie

Warsztaty społeczno-ekologiczne, połączone z pracą plastyczną, które poruszają zagadnienie korzystania z zasobów naturalnych na przykładzie wody. Zajęcia skłaniają do refleksji, w jaki sposób dostęp do wody wpływa na jakość życia ludzi, akcentują potrzebę współodpowiedzialności za zasoby naturalne i uświadamiają powszechny problem jakim staje się deficyt wody.

Cena: 15 zł


Warsztaty pn. „Jak zbudowane jest drzewo

Warsztaty dla dzieci i młodzieży, w trakcie których uczestnicy z własnych ciał stworzą całą konstrukcję drzewa, poznają budowę i jego funkcjonowanie oraz rolę w życiu człowieka. W kolejnym etapie uczestnicy przedstawią drzewo w formie plastycznej

Cena: 15 zł


Blok III. WOLNOŚĆ I ROŻNORODNOŚĆ – warsztaty związane z promowanie tolerancji i edukacji dotycząca mniejszości narodowych i etnicznych, a także związane z filozofią i sprawami społecznymi oraz budowaniem relacji.

Warsztaty pn. „Solidarnie w przyszłość

Warsztaty społeczne skierowane do uczniów klas VII-VIII szkoły podstawowej, które przybliżają uczniom Cele Zrównoważonego Rozwoju oraz pozwalają zrozumieć ideę solidarności społecznej w ich kontekście

Cena: 15 zł


Warsztaty pn. „Łamiemy stereotypy

Warsztaty społeczne skierowane do uczniów klas IV szkoły podstawowej, które poruszają tematykę równości płci. Warsztaty przybliżają stereotypy związane z rolami kobiet i mężczyzn w różnych częściach świata, skłaniają do refleksji nad konsekwencjami nierównego traktowania ze względu na płeć

Cena: 15 złBlok IV. KIEDY ROZUM ŚPI – seria zajęć, które organizowane są w oparciu o wystawy stałe i czasowe prezentowane w BCKiH Wahadło.

W chwili obecnej nie są organizowane żadne tymczasowe warsztaty.


Blok V. NIEDZIELNE WARSZTATY RODZINNE

Warsztaty manualne skierowane do rodziców z dziećmi.

W tym roku zajęcia zaplanowano na dni:

  • 10.04.2022
  • 22.05.2022
  • 26.06.2022
  • 18.09.2022
  • 23.10.2022
  • 27.11.2022

Zapisy najpóźniej na 3 dni PRZED