Wspólnie po raz 32 zagraliśmy z WOŚP

Za nami pełen wzruszeń, emocji i wyjątkowych zdarzeń 32 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku wspólne granie największej orkiestry na świecie w Brześciu Kujawskim rozpoczęło się już o godzinie 9:00. 32 finał rozpoczęliśmy na sportowo z BTS Olimpia, które w sali wielofunkcyjnej przygotowało prowadzimy maraton aktywności: aerobik i break dance. Dla miłośników spokojniejszych dyscyplin przygotowano jogę i gry planszowe.


Od godziny 10:00 ruszyła Objazdowa Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Animatorzy z Wahadła wraz z wolontariuszami, strażakami z OSP Sokołowo i motocyklistami z klubu “Stalowi jeźdźcy Brześć Kujawski” ruszyli do Brzezia a następnie Kąkowej Woli by wspólnie z mieszkańcami bawić się, integrować, licytować wyjątkowe przedmioty i wspólnie wspierać WOŚP.


Około godziny 14:00 w holu Wahadła zaczęło pojawiać się wiele wspaniałych osób, które postanowiły włączyć się w finał przygotowując stoiska. Razem z WOŚP grały koła gospodyń wiejskich: KGW “Szpilki na roli” z Rzadkiej Woli i KGW “Jarzębina” z Wieńca. Swoje stoiska przygotowały również m.in Biblioteka Publiczna w Brześciu Kujawskim, Sklep Ziołowe Love, Klub Motocyklowy “Stalowi Jeźdźcy” z Brześcia Kujawskiego, którzy przygotowali flipery i dwa wyjątkowe motory. Swoje stoisko po raz kolejny podczas finału przygotował DKMS a o oprawę muzyczną zadbał DJ Wojtek. W godzinach 16-18 w strażnicy OSP odbywały się pokazy sprzętu i pierwszej pomocy.


Finałowy koncert rozpoczął się punktualne o 16. Dyrektor Agata Kubajka i Szef Sztabu Marcin Majewski dali znak do startu. “Hymnem WOSP” finał w Brześciu Kujawskim rozpoczęła Młodzieżowa Orkiestra Dęta “Brestivia” która wykonała również kilka utworów. Występy artystyczne przeplatane były licytacjami. Niektóre z nich były bardzo emocjonujące a rywalizacja między licytującymi rozgrzewała nie tylko publiczność, ale również prowadzących wydarzenie. 32 finał WOŚP swoim występem uświetnił zespół folklorystyczny “Spod Strzechy” oraz wokalistki i wokaliści koła wokalnego “Gama”. Ostatni blok licytacji przed koncertem gwiazdy wieczoru przyniósł wiele emocji i zawrotne sumy przekazane na rzecz WOŚP.

Kilkanaście minut przed godziną 19 na scenie pojawił się zespół Universe. Jedna z legend polskiej sceny muzycznej na scenie zaprezentował swoje największe przeboje. Sala widowiskowa wypełniona była po brzegi i wspólnie śpiewała takie hity jak: W perły zmienić deszcz, tacy byliśmy, głupia żaba, jestem obok ciebie, daj mi wreszcie święty spokój. Prawie 1,5 godzinny koncert zabrał wszystkich w niesamowitą muzyczną podróż. Koncert zakończył owacje na stojąco, wspólne zdjęcia i rozmowy z artystami.
Zwieńczeniem 32 finału WOŚP w Brześciu Kujawskim było światełko do nieba w amfiteatrze przed Wahadłem. Prawie 4 minutowy pokaz fajerwerków spotkał się z ogromnym entuzjazmem widzów.


WEDŁUG OBLICZEŃ ZADEKLAROWANA KWOTA NA GODZINĘ 20:30 29 STYCZNIA WYNIOSŁA 72 171,83 ZŁ CO JEST ABSOLUTNYM REKORDEM W GMINIE BRZEŚĆ KUJAWSKI! (W ZESZŁYM ROKU OFICJALNA KWOTA WYNIOSŁA 45 TYSIĘCY ZŁOTYCH).
Dziękujemy mieszkańcom miasta i gminy Brześć Kujawski, firmom, instytucjom, oraz osobom wspierającym WOŚP. Dzięki Wam 32 finał przejdzie do historii. Razem możemy więcej.