Koncert Music of Buena Vista [15 września]

To będzie najbardziej energetyczny piątek tej wiosny w Brześciu Kujawskim! Music of Buena Vista to powrót do największych przebojów kultowego Buena Vista Social Club.

Wyobraź sobie, że na jednej scenie gra Kubańczyk, Wenezuelczyk, Polak i Ukrainiec. Czyste szaleństwo – prawda?

Ta wybuchowa mieszanka różnych kultur, charakterów i muzycznych tradycji sprawia, że koncerty The Cuban Latin Jazz nigdy nie brzmią tak samo.
Utalentowani artyści inspirują się nawzajem zachwycając publiczność swoją oryginalnością i niezwykłą energią płynącą ze sceny. Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz to międzynarodowa formacja prowadzona przez muzyka Rolanda Abreu – kontrabasistę urodzonego na Kubie, który trafił do Polski.

Obok lidera trzon zespołu stanowią:
Taras Bakovskyi – saksofonista ukraińskiego pochodzenia, uczeń Piotra Barona; grał na ukraińskich festiwalach Odessa Jazz i Muzyczne Dialogi;
Christian Mora – pianista; Wenezuelczyk o kubańskim sercu; można powiedzieć, że zaraża swoją muzykalnością i pozytywną energią;
Dominik Jaske – cudowne dziecko perkusji.

Artyści to przede wszystkim wybitni instrumentaliści, ale również barwne osobowości sceniczne, które rozkołyszą publiczność latynoskimi rytmami w jazzowych aranżacjach. Ich muzyka to taneczna fuzja muzyki kubańskiej i jazzowej.
Eksperymenty z bogatą kubańską tradycją muzyczną zaowocowały projektem “Music of Buena Vista”, w który zaangażowana jest Yaremi de las Mercedes Kordos. Wokalistka zaskakuje niezwykłą sceniczną charyzmą i pełnym mocy śpiewem, który w przeszłości zapewnił jej współpracę z oryginalnym projektem Buena Vista Social Club (obok Omara Portuondo i Ibrahima Ferrera) na Kubie.

Bilety w cenie 85 zł parter, 75 zł balkon dostępne w recepcji Wahadła i na biletyna.pl

Koncert Music of Buena Vista - Nowy termin [15 września]
Miejsce: Brzeskie Centrum Kultury i Historii WAHADŁO
Bilety 85 zł parter, 75 zł balkon w kasie BCKiH i stronie kupbilecik.pl