XIII Święto Żuru Kujawskiego za nami

Emocje powoli opadają, więc to idealny moment na krótkie podsumowanie XIII Święta Żuru Kujawskiego, które w sobotę 15 czerwca odbyło się tradycyjnie na boisku ZSCKR w Starym Brześciu.
W tym roku w konkursie kulinarnym na najsmaczniejszy Żur Kujawski wzięło udział 18 ekip gotujących. Były to koła gospodyń wiejskich, przedstawiciele instytucji i stowarzyszeń z terenu gminy Brześć Kujawskich i sąsiednich gmin.
Kilka minut po godzinie 15:00 organizatorzy wydarzenia: Burmistrz Brześcia Kujawskiego Tomasz Chymkowski, Dyrektor ZSCKR w Starym Brześciu Kazimierz Rojewski, Dyrektor Wahadła Agata Kubajka oraz licznie przybyli goście odliczając rozpoczęli konkurs kulinarny. Przygotowany żur kujawski w tym roku oceniało jury w składzie: Paweł Michorzewski (przewodniczący), Piotr Lenart i Artur Wesoły. Konkurs kulinarny trwał do godziny 17:00 choć, część ekip przygotowała już konkursową potrawę po około 90 minutach rywalizacji.
Od godziny 17:00 na scenie głównej rozpoczęła się część koncertowa wydarzenia: wystąpiły wokalistki z koła wokalnego “Gama” oraz zespół muzyczny z ZSCKR w Starym Brześciu.
Chwilę po godzinie 18:00 organizatorzy razem z zaproszonymi gośćmi rozpoczęli wręczać podziękowania dla wszystkich ekip, które wzięły udział w konkursie kulinarnym. Następnie jurorzy podsumowali przygotowane żury i przyznali następujące nagrody (przypomnijmy):
I miejsce
Stowarzyszenie Klub Motocyklowy “Stalowi Jeźdźcy” (nagroda finansowa 1000 zł, żurownik, Toyota na weekend z pełnym bakiem)
II miejsce
Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich “Kujawianka” i sołectwo Stary Brześć (nagroda finansowa 500 zł od sponsora KDBS Bank oddział Brześć Kujawski, Toyota na weekend z pełnym bakiem)
III miejsce
Powiat Włocławski (nagroda finansowa 300 zł, Toyota na weekend z pełnym bakiem)
Nagroda przekazana dla Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej “Jaś” z Brzezia.

Po ogłoszeniu wyników konkursu kulinarnego na kujawską biesiadę zaprosiła Kapela z Szaconkiem. Muzycy zadbali o świetną zabawę grając i śpiewając nie tylko na scenie, ale również bawiąc się na płycie boiska z licznie przybyłą publicznością. Gwiazdą wieczoru był duet Liber & InoRos, którzy góralskimi przebojami i autorskimi piosenkami Libera rozbawili publiczność zgromadzoną na boisku ZSCKR. Na zakończenie wszystkich do tańca w rytmie hitów zaprosił DJ Juras.
Dziękujemy wszystkim za udział w wydarzeniu a ekipom gotującym za udział w konkursie kulinarnym.