Muzyczna kuracja w gminnym uzdrowisku

W niedzielne popołudnie 23 czerwca na plenerowej scenie w Uzdrowiska Wieniec Zdrój już po raz XIII odbyły się Impresję Orkiestr Dętych. Warto podkreślić, że wydarzenie odbywające się od 13 lat po raz drugi w swojej historii odbyło się w naszym gminnym uzdrowisku.
Pierwszą częścią plenerowej imprezy był przemarsz każdej z orkiestr wzdłuż centralnego punktu uzdrowiska czyli hotelu Jutrzenka. Barwna parada muzyków, strojów i unoszących się dźwięków już na wstępie zachwyciła kuracjuszy oraz przybyłych specjalnie na wydarzenie gości. Muzyka jednoczy a doskonałym dowodem na to było wspólne zagranie utworu “Orkiestry dęte”. Po zakończeniu przemarszu wydarzenie uroczyście otworzyła Dyrektor Wahadła Agata Kubajka.
Na scenie zaprezentowały się 4 orkiestry: MOD “Brestivia”, Orkiestra Dęta Solanie z Kłodawy, Orkiestra Dęta OSP Jeziora Wielkie oraz Orkiestra Dęta OSP Koło. Repertuar prezentowanych utworów był bardzo różnorodny. Widzowie usłyszeli utwory z filmów, bajek, musicali i przeboje muzyki popularnej. Każdy występ został nagrodzony uśmiechem i ogromnymi brawami. Na zakończenie Dyrektor Wahadła każdej orkiestrze wręczyła podziękowania z nadzieją na spotkanie na kolejnych impresjach, które odbędą się w nowo wybudowanym amfiteatrze.
Dziękujemy za udział w wydarzeniu wszystkim orkiestrom oraz wspaniałej publiczności z uzdrowiska Wieniec Zdrój.